W dniach 15-17 sierpnia 2014 roku w zabytkowym pałacu w Czyżowie Szlacheckim nieopodal Sandomierza odbył się I Ogólnopolski Zlot Ateistów – wyjątkowe wydarzenie w historii polskiego ruchu ateistycznego, podczas którego w nieformalnej atmosferze 70 ateistów, agnostyków, humanistów, racjonalistów oraz innych zwolenników świeckości państwa z całej Polski zebrało się aby wymienić się doświadczeniami organizacyjnymi i poglądami na temat tego, w jaki sposób działać razem na rzecz sekularyzacji i deklerykalizacji Polski.

W ramach zorganizowanej przez Koalicję Ateistyczną imprezy odbyły się dwie sesje dyskusyjne, podczas których poruszano takie tematy jak: organizacja ruchu ateistycznego, relacje między ruchem ateistycznym a partiami politycznymi, stosunek ruchu ateistycznego do zagadnień bioetycznych, kontakty z mediami, współpraca międzynarodowa.

Poza intensywnymi debatami czas w czyżowskim pałacu płynął na świeżym powietrzu – był grill, tańce a przede wszystkim panował znakomity nastrój a wszyscy dobrze się bawili. Dla tych, którzy poczuli się zmęczeni organizatorzy przewidzieli pokaz filmowy i słone paluszki.

Wierzymy, że pierwszy raz nie będzie ostatnim 🙂

Autor zdjęć: Marek Łukaszewicz.

 

I Ogólnopolski Zlot Ateistów w Czyżowie Szlacheckim:

Dziękujemy Marcinowi Małeckiemu za rejestrację filmową wydarzenia!