Dni Ateizmu to cykliczne wydarzenie upamiętniające egzekucję Kazimierza Łyszczyńskiego skazanego w 1689 r. przez Komisję Sejmową na śmierć za napisanie bluźnierczego traktatu „O nieistnieniu Boga”
W ramach Dni Ateizmu organizujemy spotkania ze znanymi ateistami, panele dyskusyjne na tematy związane z ateizmem oraz Marsz Ateistów zwieńczony Inscenizacją Ścięcia Kazimierza Łyszczyńskiego.
Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza płatnym bankietem) bezpłatny dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej dyskusji.
 
Program DNI ATEIZMU 22-24.03.2024
 
PIĄTEK 22.03
 
18.00 Nikt nie ma wolnej woli – wykład dr Marcin Małecki
19.00 Nie napełniajcie ziemi i nie czyńcie jej sobie poddaną – panel dyskusyjny z udziałem prof. Joanny Hańderek (UJ), Wojciecha Kubalewskiego (Zieloni), Agnieszki Wołk-Łaniewskiej (Tygodnik NIE)
21.00 Ateointegracja
 
SOBOTA 23.03

12.00 Jeśli kobiety chcą być wolne, podepczą Biblię swoimi stopami! – panel dyskusyjny z udziałem Patrycji Dołowy i Haliny Postek, prowadzenie Andrzej Dominiczak
14.30-16.30 MARSZ ATEISTÓW i inscenizacja ścięcia K. Łyszczyńskiego na Rynku Starego Miasta
(wyruszamy spod pomnika Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu i idziemy na Rynek Starego Miasta gdzie odbędzie się inscenizacja)
17.00 – 18.30 Chrześcijaństwo amoralna religia – spotkanie z Arturem Nowakiem oraz prof. Ireneuszem Ziemińskim, prowadzenie Jarosław Kowal
18.30-20.00 Szansa dla świeckości – prof. Joanna Senyszyn, Bożena Przyłuska (Kongres Świeckości)
20.30 Bankiet Dni Ateizmu – wstęp płatny
 
NIEDZIELA 24.03
 
11.30-13.00 Wierzący i niewierzący we wspólnym państwie – granice kompromisów – debata z udziałem prof. Fryderyka Zolla (Kongres Katoliczek i Katolików) i mec. Mirosława Woronieckiego
13.00 – 14.30 Czy możliwa jest równość światopoglądów czyli czego ateiści powinni chcieć od państwa panel dyskusyjny: Adam Jaśków (SWOR), Tomasz Kalbarczyk (Fundacja Wolność od religii), Jarosław Kowal (Koalicja Ateistyczna)
 
Organizatorzy: Koalicja Ateistyczna, SWOR, Kongres Świeckości, Fundacja Wolność od Religii
(organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie)
Szczególnie zapraszamy na Marsz Ateistów i towarzyszącą mu Inscenizację ścięcia Kazimierza Łyszczyńskiego, które odbędą się w sobotę 23 marca.
Ruszamy o godzinie 14.30 spod pomnika Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu 21 i idziemy na Rynek Starego Miasta gdzie odbędzie się Inscenizacja ścięcia Kazimierza Łyszczyńskiego.
Wszystkie osoby chętne do przebrania się na Marsz zapraszamy do kontaktu:
zarzad@koalicjaateistyczna.org
(Koalicja Ateistyczna zapewnia wszystkim chętnym darmowe stroje z epoki Łyszczyńskiego)
Miło nam poinformować, że w tym roku w rolę Kazimierza Łyszczyńskiego wcieli się Bożena Przyłuska – działaczka na rzecz Świeckiego Państwa.

Kontakt: zarzad@koalicjaateistyczna.org