Publicysta „Faktów i Mitów” doniósł do prokuratury na panią poseł Krystynę Pawłowicz (PiS). Na stronach tygodnika, którego szefem jest poseł Twojego Ruchu Roman Kotliński, autor doniesienia pisze dosadnie o „chamstwie” i „skretynieniu” jej poglądów. – U mnie takie historie wywołują uśmiech zażenowania – komentuje w rozmowie z Onetem poseł PiS Stanisław Pięta.

– To zawiadomienie jest i działaniem na gruncie prawa, i publicystyką – mówi publicysta „FiM” Jerzy Dolnicki, autor doniesienia. Zostało ono wydrukowane w piśmie, a także wysłane do prokuratury.

Poseł Stanisław Pięta doniesienie na swoją koleżankę z klubu Prawa i Sprawiedliwości uznaje za niedorzeczne. I podkreśla: „Ataki ze strony środowisk lewackich związanych z eks-księdzem Kotlińskim i Grzegorzem Piotrowskim, czyli mordercą ks. Popiełuszki, tylko pomogą pani prof. Pawłowicz, bo opinia publiczna stanie po jej stronie”.

Autor doniesienia nazywa Krystynę Pawłowicz „oszalałym osobnikiem”. – Nie można już dłużej oglądać bezczynnie (jej – red.) popisów prymitywizmu i nieuctwa – twierdzi. I domaga się wszczęcia postępowania karnego. A konkretnie w jakiej sprawie? Tu Dolnicki sypie cytatami z wypowiedzi Pawłowicz z internetowego serwisu „Frondy” na temat bojkotu dni ateizmu. (…)