W długi sierpniowy weekend w Sulejowie, jak co roku odbył się Ogólnopolski Zlot Ateistów.

Tematem przewodnim tegorocznego Zlotu były szeroko pojęte relacje wierzących z niewierzącymi. Z Joanną Senyszyn zastanawialiśmy się czy Polska może być świecka. Z Jarosławem Kowalem z Koalicji Ateistycznej próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie wierzą. Zbigniew Szczęsny, również z Koalicji Ateistycznej, rozważał czy istnieje coś takiego jak duchowość ateistyczna. A Dariusz Kędziora radził jak dyskutować z wierzącymi.

Na koniec pierwszego dnia odbyło się autorskie spotkanie z Jackiem Kozikiem, autorem pierwszej ateistycznej powieści na polskim rynku pt. „Klatki”

Drugi dzień zdominowało spotkanie z Dariuszem Cycholem, redaktorem naczelnym Faktów i Mitów, tygodnika, który objął patronat medialny nad naszym Zlotem.

Oprócz tego ognisko i szeroko pojęta integracja.

Kto nie był, zapraszamy za rok. Kto był, również. W to samo miejsce w tym samym czasie, czyli w okolicy 15 sierpnia. Dokładna data będzie podana wkrótce. Cały czas można się z nami kontaktować bezpośrednio w kwestii szczegółów: zarzad@koalicjaateistyczna.org

Dariusz Kędziora (Koalicja Ateistyczna) – Jak dyskutować z wierzącymi, czyli odpowiedzi na najczęstsze argumenty za istnieniem boga.

Jak dyskutować z wierzącymi.

Jak dyskutować z wierzącymi, czyli odpowiedzi na najczęstsze argumenty za istnieniem boga. IV Ogólnopolski Zlot Ateistów. Sulejów 2017.

Opublikowany przez Koalicja Ateistyczna na 15 sierpnia 2017

 

Zdjęcia autorstwa Piotra Idzika i Adama Manterysa