MEDIA O NAS

  • Zlot bluźnierców pod kuratelą państwa? Nowicka organizuje w Sejmie ateistyczny sabat!

  • Ateistyczna konferencja w Sejmie. Prawica: To naruszenie neutralności światopoglądowej państwa.

  • Od transformacji ustrojowej 25 lat temu można zaobserwować w Polsce silną klerykalizację życia politycznego. Kościół rzymskokatolicki wywiera coraz większy wpływ na ustawodawstwo, edukację, służbę zdrowia, a nawet gospodarkę kraju. W takich okolicznościach odbył się między 15. a 17. sierpnia 2014 roku I Ogólnopolski Zjazd Polskich Ateistów w bajecznym historycznym Pałacu w Czyżowie Szlacheckim.

  • Marsz Ateistów: rekonstrukcja historyczna egzekucji Kazimierza Łyszczyńskiego, uważanego za pierwszego polskiego ateistę (w roli skazanego Jan Hartman), Warszawa, 29 marca 2014 r.

  • „Polityka” pyta na okładce: „Czy ateiści w Polsce są szykanowani” i ja, wywołany do tablicy ateuszek odpowiadam: jest znacznie gorzej, robią z nas głupków, pajaców i jakichś kompletnie nierozgarniętych obciachowców, przy których bohaterowie reklamówek o obciachu autorstwa Platformy i PiS to megaspoko goście. A kto robi?

  • Czy Łyszczyński chciał zostać świętym, być wyniesionym na ołtarze? Szczerze wątpię. Dobrze wykształcony eksjezuita napisał, „do szuflady” traktat, w którym rozumowo wywodził tezy nie tylko antykatolickie czy antychrześcijańskie, ale negujące istnieje jakiejkolwiek siły wyższej. Przynajmniej to wynika z naszej wiedzy na ten temat. Zatem negował ołtarze w jakiejkolwiek formie – z wynoszeniem na nie włącznie.

  • Publicysta „Faktów i Mitów” doniósł do prokuratury na panią poseł Krystynę Pawłowicz (PiS). Na stronach tygodnika, którego szefem jest poseł Twojego Ruchu Roman Kotliński, autor doniesienia pisze dosadnie o „chamstwie” i „skretynieniu” jej poglądów.

  • Niech sobie ateiści pojadą na wycieczkę za miasto, ale nie mają prawa urządzać ateistycznej hucpy w centrum stolicy Polski. Sympatyków tych awantur należy skierować do Rosji albo na Białoruś.

  • Po moim wywiadzie na temat Dni Ateizmu z Panią Joanną Kownacką-Kacperską w skrajnie konserwatywnych mediach zawrzało. Znana głównie z braku kultury osobistej i mówienia o odbytach pani poseł Pawłowicz z PiSu wezwała do bojkotu tej wyjątkowej dla Polaków imprezy. W dodatku ludzi, którzy nie wierzą w magię i rodzenie dzieci przez dziewice, posłanka chciałaby wysłać na Białoruś!

  • W dniach 28-30 marca w Warszawie zostaną zorganizowane Dni Ateizmu. Jak ustaliła Telewizja Republika, większa część imprezy ma się odbyć w… lokalu dotowanym przez stołeczny samorząd.

© 2014-2017 KOALICJA ATEISTYCZNA