Monthly Archives: marzec 2017

 • 30 marca 1689 roku przypada kolejna rocznica śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego, polskiego szlachcica skazanego na karę ścięcia i konfiskatę dóbr za ateizm. Był autorem działa De non existentia Dei (O nieistnieniu Boga), pierwszego polskiego traktatu filozoficznego prezentującego rzeczywistość z perspektywy dialogu wierzącego z ateistą.

  WIĘCEJ
 • Pewien obcokrajowiec zapytany jak się czuje w Polsce, powiedział, że jak w Blair Witch Project. Tyle tu krzyży i kapliczek. Do polskiej szkoły nie miał okazji zajrzeć, więc zapytam, jak się współczesny uczeń czuje w szkole?

  Alan Wysocki: Współczesny uczeń w szkole czuje się dobrze tylko i wyłącznie wtedy, kiedy szkoła daje mu pole do samorozwoju, pozwala samodzielnie myśleć oraz kiedy nie narzuca mu własnego światopoglądu, szanując jego własne zdanie na dane tematy. Szkoły, w których dominuje indoktrynacja, propaganda, gdzie nauczyciele narzucają innym swoje zdanie, bądź dyskryminują ze względu na inne poglądy wcale nie są szkołami, w których uczeń czuje się dobrze.

  WIĘCEJ
 • Członkowie Koalicji Ateistycznej często dostają pytania skąd na Marszu Ateistów biorą się stroje i przebrani w nie statyści. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć nieco ten temat i pokazać z bliska naszą „pracownię krawiecką”.

  WIĘCEJ
© 2014-2017 KOALICJA ATEISTYCZNA